Проект професійного розвитку

Проект професійного розвитку  для вчителів екології та географії


Тема: «Організація науково-дослідницької діяльності учнів під час підготовки до міжнародних та Всеукраїнських екологічних конкурсів»

Мета: підвищення професійної рівня вчителів, залучення до підготовки учнів до інтелектуальних змагань міжнародного рівня.


Приймали участь 7 вчителів Луганської області:
1.     Голота Ірина Миколаївна  Сєвєродонецька  загальноосвітня школа №15 І-ІІІ ступенів 
2. Боковець Ірина Іванівна Марківська гімназія 
3. Пономаренко Євгенія Олексіївна   Комунальний заклад "Навчально-виховний комплекс Сватівська загальноосвітня школа І ступеня - гімназія" 
4. Данильченко Інна Василівна   Марківська гімназія 
5. Гребенюк Наталія Василівна  Сєвєродонецька загальноосвітня школа І-ІІІ ст № 13 
6. Василенко Олена Геннадіївна  Сєвєродонецька гуманітарно-естетична гімназія. 
7. Шара Ольга Павлівна  Середня загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів № 20.
Дати проведення 9.10.2015; 9.11.2015; 18.12.2015Розпочато проект професійного розвитку 

Перший семінар в рамках ППР відбувся 9.10.2015 року з теми
 «Технологія організації дослідницької діяльності учнів»
 На семінарі було розглянимо структуру організації дослідницької діяльностіучнів, типи дослідження учні, як саме створити дослідницький проект, які методи вибрати та інші актуальні питання. Семінар відбувся в он-лайн режимі тому його можна переглянути за посиланням https://youtu.be/0l3hRF_ukFs 


Відбувся другий семінар у рамках проекту професійного розвитку для вчителів географії та екології


 9 листопада 2015 року відбувся другий семінар в рамках проекту професійного розвитку 
Тема другого семінару «Методика формування в учнів навичок пошуку, накопичення та обробка наукової інформації»
На семінарі виступили Ольга Кваша, учитель географії Сєвєродонецької СЗШ № 6 І–ІІІ ступенів, та Людмила Коломієць, учитель біології та екології Старобільської СЗШ № 2 ІІ–ІІІ ступенів.
 Ольга Кваша присвятила виступ особливостям підготовки учнів до участі у Всеукраїнському конкурсі – захист робіт МАН України. 
Людмила Коломієць зосередила увагу на організації науково-дослідницької діяльності учнів під час підготовки до Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології.

Також учасники семінару дізналися, як організувати науково-дослідницьку діяльність за допомогою Інтернет-технологій.

Завершився проект професійного розвитку


 18 грудня 2015 року завершився проект професійного розвитку для вчителів географії те екології на тему«Організація науково-дослідницької діяльності учнів під час підготовки до міжнародних та Всеукраїнських екологічних конкурсів».

Останній, третій семінар в рамках проекту, мав назву «Застосування  прийомів критичного мислення під час роботи над дослідженням». Його провели методист кафедри природничо-наукових дисциплін та методики       їх            викладання     Коваленко Я.В., а також вчитель географії Чмирівського навчально-виховного комплексу «Школа – гімназія» Старобільської районної ради Григоренко Лариса Миколаївна.
На семінарі Лариса Миколаївна розповіла про особливості застосування технології розвитку критичного мислення та найбільш ефективні прийоми та методи розвитку критичного мислення під час роботи над дослідженням. Було проведено майстер-клас із застосування прийому «Логічне дерево», на якому учасники проекту змогли побути учнями та переконатися в ефективності технології розвитку критичного мислення. 
Комментариев нет:

Отправить комментарий